24.11.2017

Konferencja: GDYNIA

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:10 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości
10:10-10:30 Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”
10:30-11:30 Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych"
11:30-11:50 Powrót do królewskiej gry w Polsce - dlaczego warto grać w szachy?
11:50-12:05 Wykład: "Szacunek jako wartość społeczna - jak nawiązać i utrzymać dobre relacje z dzieckiem"
12:05-12:55 Warsztat "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu"
12:55-13:10 Wykład: "Osobowość nauczyciela a relacje interpersonalne z uczniem"
13:10-13:40 Lunch
13:40-15:00 “Oni nie chcą się uczyć” - jakimi metodami sprawić, żeby uczniowie byli bardziej zaangażowani w trakcie lekcji.
13:40-15:00 "Projekt dobrej komunikacji" - jak rozwijać kompetencje społeczne u dzieci
15:00-15:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziemy zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

---
KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI: 100 zł

Patrycja Leciej Andrzejczak

Koordynatorka

Etyk, prawnik, trener Brain Gym®, autorka kursów motywowania dzieci w Stacji Rodzic (wydawnictwo OPERON), współautorka projektu Przedszkole Dobrej Komunikacji – mediacje rówieśnicze w przedszkolu, autorka projektu unijnego Kreatywny Przedszkolak. Prowadzi niepubliczne przedszkole oraz żłobek. Jej pasją jest innowacyjna edukacja, neurodydaktyka, komunikacja (szczególnie jej wpływ na relacje międzyludzkie), mediacje, prawo oświatowe i jazda konna z córką.

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb