16.11.2017

Konferencja: KALISZ

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:15 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości
10:15-10:45 Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”
10:45-12:00 Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych"
12:00-13:00 Warsztat "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu"
13:00-13:30 Lunch
13:30-15:00 “Mój Jasiu taki nie jest” - jak rozmawiać z rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej
13;30-15:00 Jak wykorzystać narzędzia design thinking do zwiększania zaangażowania uczniów
15:00-15:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

MIEJSCE KONFERENCJI:
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Częstochowska 25


Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziemy zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

---
KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI: 100 zł

Ewa Tomczak

Koordynatorka

Main engine projektu Design Thinking w Szkole. Certyfikowany moderator design thinking i trener z ponad sześcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Pracuje nad inicjowaniem, planowaniem i wdrażaniem pozytywnych zmian w organizacjach. Ciągły głód wiedzy pcha ją do dalszych poszukiwań nowych metod i perspektyw. Prywatnie kocha konie i salsę kubańską. Jest przekonana, że nigdy nie jest za późno, jeśli tylko się chce.

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb