16.11.2017

Konferencja: KALISZ

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:15 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości
10:15-10:45 Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”
10:45-12:00 Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych"
12:00-13:00 Warsztat "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu"
13:00-13:30 Lunch
13:30-15:00 “Mój Jasiu taki nie jest” - jak rozmawiać z rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej
13;30-15:00 Jak wykorzystać narzędzia design thinking do zwiększania zaangażowania uczniów
15:00-15:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

MIEJSCE KONFERENCJI:
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Częstochowska 25


Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziemy zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

---
KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI: 100 zł

Ewa Tomczak

Koordynatorka

Main engine projektu Design Thinking w Szkole. Certyfikowany moderator design thinking i trener z ponad sześcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Pracuje nad inicjowaniem, planowaniem i wdrażaniem pozytywnych zmian w organizacjach. Ciągły głód wiedzy pcha ją do dalszych poszukiwań nowych metod i perspektyw. Prywatnie kocha konie i salsę kubańską. Jest przekonana, że nigdy nie jest za późno, jeśli tylko się chce.

Przewiń w dół
fb

FreshMail.pl