07.12.2017

Konferencja: KATOWICE

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:15 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości
10:15-10:45 Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”
10:45-12:00 Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych"
12:00-13:00 Warsztat "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu"
13:00-13:30 Lunch
13:30-15:00 “Mój Jasiu taki nie jest” - jak rozmawiać z rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej
13:30-15:00 “Oni nie chcą się uczyć” - jakimi metodami sprawić, żeby uczniowie byli bardziej zaangażowani w trakcie lekcji.
15:00-15:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziemy zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

---
KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI: 100 zł

Marcela Gruszczyk

Koordynatorka

Historyk, edukator, trener. Adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego, koordynator UŚ dla Nauczycieli.

Dominika Hofman-Kozłowska

Koordynatorka

Edukator, trener, tutor. Założyciel i koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz Otwartych Spotkań Dydaktycznych dla nauczycieli akademickich. Prowadzi szkolenia i superwizje tutorskie w Collegium Wratislaviense. Miłośniczka odkrywania świata i ... ludzkich potencjałów.

Uniwersytet Śląski - Centrum Kształcenia Ustawicznego

Patronat

Uniwersytet Śląski dla Nauczycieli

Patronat

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb