13.02.2018

Konferencja: LUBLIN

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:15 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości
10:15-10:45 Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”
10:45-11:00 Prezentacja: "Tutoring jako innowacja edukacyjna"
11:00-12:00 Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych"
12:00-13:00 Warsztaty: "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu"
13:00-13:30 Lunch
13:30-15:00 Warsztaty: Notatki wizualne w szkole. Jak skutecznie i atrakcyjnie wykorzystać sketchnoting na lekcjach
13:30-15:00 Warsztaty: Karty metaforyczne - budowanie relacji
13:30-15:00 Warsztaty: "Zupełnie nie chcą się uczyć" - jakimi metodami zachęcić uczniów do zaangażowania się w lekcje
15:00-15:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

KONFERENCJA - 13 LUTEGO 2018

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziemy zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

---
KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI: 100 zł

MIEJSCE KONFERENCJI:
Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
ul. Dominikańska 5, Lublin

Informacja o warsztatach:
Dany warsztat odbędzie się pod warunkiem, że zapisze się na niego przynajmniej 10 osób.
Warsztaty do wyboru:
Notatki wizualne w szkole. Jak skutecznie i atrakcyjnie wykorzystać sketchnoting na lekcjach" - Agnieszka Jachymek
"Karty metaforyczne - budowanie relacji" - Ewa Noga
"Zupełnie nie chcą się uczyć" - jakimi metodami zachęcić uczniów do zaangażowania się w lekcje - dr Tomasz Tokarz

dr Tomasz Tokarz

Wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator. Koordynator merytoryczny w NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji. Nauczyciel w kilku alternatywnych szkołach. Jego pasją jest pisanie o nowoczesnym obliczu edukacji i rozwoju osobistym.

Agnieszka Duda Jastrzębska

Koordynatorka

Magister socjologii, badaczka społeczna i trenerka umiejętności miękkich. Przez wiele lat związana z organizacjami pozarządowymi: PSPiA Klanza i Fundacją Rozwoju Wolontariatu, zajmującymi się m.in.: pedagogiką zabawy i wolontariatem kompetencji. Specjalizuje się w jakościowych badaniach społecznych, realizuje ewaluacje, diagnozy, projekty z pogranicza kultury i działań społecznych. Mama trójki dzieci i aktywna uczestniczka lubelskiej kultury.

Agnieszka Jachymek

Prelegentka

Pedagog, wychowawca, tutor, liderka OK. Rysująca Pani od angielskiego z markerem w każdej kieszeni. Fanka nowoczesnych technologii w szkolnej klasie a w wolnym czasie – rowerowych wycieczek.

Ewa Noga

Prelegentka

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, trener i superwizor Stowarzyszenia, pedagog, członek Rady Programowej Fundacji Sztukmistrze. Absolwentka psychopedagogiki kreatywności, posiada rekomendację do prowadzenia programu Lekcje twórczości Porządek i przygoda oraz Żywioły, trener Odysei Umysłu, z wykształcenia pedagog. Twórca i organizator działań w Bawialni Edukacyjnej w Lublinie, która promuje ideę zaciekawiania światem, fascynacji poznawaniem ludzi, rzeczywistości i nauki. Autor publikacji: „Delfin – trening umiejętności poznawczych” i współautor „Stare i nowe zabawy podwórkowe”. Od 15 lat prowadzi szkolenia z zakresu rozwijania kompetencji poznawczych a od dwóch lat Żłobki: Barwy Dzieciństwa i Mądry Maluch.

Zdzisław Hofman

Nauczyciel, biolog, trener kompetencji psychologiczno-społecznych, socjoterapeuta. Trener biznesu. Współtwórca i wieloletni prezes Stowarzyszenia KLANZA.  Tutor i coach w programach  rozwojowych liderów. Autor i  realizator programów doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz działań arteterapeutycznych i wolontariackich. Obecnie aktywny trener w programie Tutoring Szkolny  „Wychować Człowieka Mądrego”

KLANZA - Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów

Partner

Stowarzyszenie KLANZA jest ogólnopolską organizacją pozarządowa non-profit, skupiającą osoby aktywne i otwarte na zmianę społeczną.

Edyta Teter

Panelistka

Nauczyciel Edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z ponad 26 letnim stażem. Edukator Bezpieczeństwa Cyfrowego projektu CyfrowoBezpieczni.pl (Stowarzyszenie Miasta w Internecie).
Mobilny Doradca Sektor 3.0 (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego). Sołtys Wsi Niedrzwica Duża.

Dariusz Figura

Panelista

Animator kultury, trener, artysta amator. Prezes Zarządu Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - "Teatrikon". Zapalony działacz NGO, uczestnik wielu projektów animacyjnych, doświadczony w pracy z młodzieżą oraz w koordynowaniu prac projektowych. Od 2016 pracuje jako trener kompetencji cyfrowych w ramach programu Fundacji Nowoczesna Polska pn. "Cybernauci".

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb