20.10.2017

Skąd w nich tyle agresji?

Godziny: Przebieg szkolenia:
9:00-9:30 Wprowadzenie do szkolenia, określenie oczekiwań, poznanie się grupy.
9:30-11:00 Agresja, przemoc, konflikt - o źródłach trudności w zachowaniach uczniów i możliwościach ich rozwiązywania (w odwołaniu do idei Thomasa Gordona, Marshalla Rosenberga i Richarda Bolstada)
11:00-11:15 Przerwa kawowa
11:15-12:45 Poznanie i przećwiczenie narzędzi Model Win-Win Kręgi naprawcze Struktura rozmowy rozładowującej agresję Struktura rozmowy mediacyjnej
12:45-13:00 Przerwa kawowa
13:00-14:30 Ćwiczenia, scenki i symulacje, z informacją zwrotną od prowadzącego
14:30-15:00 Indywidualne plany działania, zamknięcie szkolenia.

“Skąd w nich tyle agresji?” - czyli jak radzić sobie z przemocą i rozwiązywać konflikty w szkole

Celem szkolenia jest poznanie narzędzi, które pomogą nauczycielowi zrozumieć przyczyny szkolnej przemocy, przeciwdziałać jej występowaniu oraz zneutralizować jej skutki. W jego trakcie prowadzący wprowadzi uczestników w teorie konfliktu oraz przedstawi rozwiązania służące jego rozwiązywaniu (odwołując się do koncepcji Thomasa Gordona, Marshalla Rosenberga oraz Richarda Bolstada).

Nauczyciele poznają i przećwiczą kilka narzędzi a następnie odbędą serie scenek, w których będą wcielać się w role nauczycieli i uczniów, ćwicząc sytuacje z codziennego życia szkoły.


---
KOSZT UDZIAŁU W SZKOLENIU: 170 zł

MIEJSCE SZKOLENIA
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3
Legnicka 65.

Tomasz Tokarz

nauczyciel, wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator, działacz edukacyjny. Autor wielu artykułów (w czasopismach i na portalach internetowych) oraz autor lub redaktor kilku książek. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Przeprowadził kilka tysięcy godzin warsztatów, ćwiczeń i wykładów. Kierownik licznych projektów badawczych. Autor bloga Życie-Rozwój-Zmiana: zycie-rozwoj-zmiana.blogspot.com

Członek Zarządu Fundacji "EduTank", członek Rady Fundacji "Edukacja w Wolności", koordynator merytoryczny w Dolnośląskim Centrum Innowacji Edukacyjnych, członek Polskiego Centrum Mediacji. Od 2005 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu (kierownik Zakładu Historii Edukacji). Nauczyciel w autorskich szkołach: "Mała Uczelnia" oraz “Wolna Szkoła w Domaszczynie”. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty w wielu placówkach edukacyjnych.

Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz upowszechnienia nowej kultury edukacyjnej, opartej na uznaniu podmiotowości dziecka. Odwołuje się przede wszystkim do koncepcji pedagogiki humanistycznej Carla Rogersa i Thomasa Gordona oraz nowatorskich teorii zarządzania, osadzonych na ideach automotywacji. Wierzy, że podstawą dobrej edukacji są relacje między nauczycielem a uczniem oparte na wzajemnej akceptacji i szacunku, na empatii, otwartości i autentyczności.

Przewiń w dół
fb

FreshMail.pl