pic

Konferencja „Fiński model edukacji”

  • Opublikowany: 14.11.2019
  • Przez: Agata Gruszecka

30.10.2019 w Poznaniu dyskutowaliśmy o tym, co z Finlandii możemy przenieść do Polski. Łukasz Srokowski w wykładzie otwierającym przekodowywał nas, że są to miękkie części systemu, czyli wartości: zaufanie, odpowiedzialność, poczucie sprawstwa, współpraca, wsparcie. Jolanta Olubińska-Charuba z Przedszkola Leśna Baza Na Tropie w Poznaniu opowiadała zaś, że kontakt z przyrodą i danie dzieciom wolności są tymi aspektami, które mają niebagatelny wpływ na rozwój dzieci.

Z kolei Aleksandra Mikulska opowiadała, jak w praktyce szkolnej można wcielić w życie wartości, o których wcześniej wspominał Łukasz Srokowski. Za przykład posłużyła Autorska Szkoła Podstawowa NAVIGO, inspirowana właśnie fińskim modelem edukacji, która od kilku lat działa już we Wrocławiu, a wkrótce zostanie otwarta również w Poznaniu. Na zakończenie konferencji Karol Bielski ze Stowarzyszenia Kreatywnego Poznania KREOTEAM opowiadał o uczeniu się i zachęcaniu już najmłodszych do niekonwencjonalnego podejścia do zapamiętywania (kto pamięta listę zakupów Lisy z „Dzieci z Bullerbyn?”).

Za gościnę dziękujemy Agacie prowadzącej Warsztaty Agaty w Galerii Malta w Poznaniu.

Było ciekawie, praktycznie i inspirująco!

Więcej informacji i zdjęcia znajdują się na FB: Autorska Szkoła Podstawowa NAVIGO Poznań

 

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb