COGITO 21

Nauka krytycznego myślenia na potrzeby XXI wieku

Bezpieczne i mądre korzystanie z informacji w Internecie

Czytaj więcej...

Program Cogito 21 składa się z trzech elementów:

1. Założenia w szkole Klubu Cogito 21, prowadzonego na zasadzie koła zainteresowań. W ramach klubu uczniowie będą wykonywać różne zadania - zarówno dostarczone przez organizatorów programu, jak i opracowane samodzielnie przez nauczyciela, będącego opiekunem klubu. Przy rejestracji Klubu, nauczyciel otrzyma pakiet materiałów merytorycznych oraz wsparcie w postaci konsultacji z ekspertami.

2. Dwuetapowego konkursu dla klubów, sprawdzającego zdolności krytycznego myślenia wśród uczniów. Konkurs obejmie m.in. przeprowadzenie kampanii informacyjnej w szkole, budującej wśród innych uczniów świadomość tego, że nie wszystkie informacje w Internecie są prawdziwe, a także ocenę przez uczniów wiarygodności różnych tekstów z Internetu.

3. Szkoleń dla nauczycieli, pozwalających im na poznanie konkretnych narzędzi, wspierających uczenie krytycznego myślenia.

Kluby Cogito 21

Po zarejestrowaniu klubu otrzymacie:

(1) możliwość udziału Waszej Szkoły w konkursie krytycznego myślenia
(2) pakiet 5 scenariuszy lekcji wychowawczych, poświęconych mądremu wykorzystywaniu Internetu w nauce
(3) udział dla opiekuna Klubu w dwóch webinarach (szkoleniach internetowych) na temat rozwijania krytycznego myślenia wśród uczniów,
(4) poradnik na temat rozwijania zdolności krytycznego myślenia wśród uczniów.
(5) możliwość zdobycia certyfikatu "Szkoły dbającego o bezpieczeństwo cyfrowe"

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb