02.02.2018

Konferencja: INNOWACYJNY DYREKTOR (WROCŁAW)

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:10 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości (prof. Barbara Wiśniewska-Paź)
10:10-10:30 Prezentacja otwierająca: "Innowacyjny dyrektor - co to oznacza w praktyce" (dr Łukasz Srokowski)
10:30-11:50 Panel dyskusyjny: "Czego szkoła może nauczyć się od biznesu" (prowadząca: dr Oliwia Tarasewicz-Gryt, uczestnicy: Maja Lose, Marek Guzowski, Łukasz Łuszczak)
11:50-12:00 Przerwa kawowa
12:00-12:40 Prezentacja: "W poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych" (Ewa Radanowicz)
12:40-13:00 Prezentacja: "Jak zarządzać zespołem w szkole - dobre praktyki" (dr Łukasz Srokowski)
13:00-13:20 Prezentacja: "Cogito21 - Jak uczyć krytycznego myślenia w epoce cyfrowej" (dr Tomasz Tokarz)
13:20-13:50 Przerwa kanapkowa
13:50-15:20 Warsztaty: "Jak prowadzić rozmowy kwalifikacyjne z nauczycielami" (dr Łukasz Srokowski)
13:50-15:20 Warsztaty: "Jak wykorzystać narzędzia cyfrowe w szkole" (dr Tomasz Tokarz)
15:20-15:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

Współorganizatorem konferencji jest Zakład Socjologii Edukacji UWr

MIEJSCE KONFERENCJI:
Wydział Nauk Społecznych UWr, ul. Koszarowa 3

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną.
Niniejsza konferencja poświęcona jest przede wszystkim zagadnieniom związanym z zarządzaniem szkołami. Będziemy zastanawiać się m.in. nad tym jak wdrażać innowacyjne rozwiązania, jak budować zespół i skutecznie nim kierować oraz czego szkoły mogą nauczyć się od biznesu.

Dla dyrektorów szkół i wicedyrektorów konferencja jest bezpłatna.
Koszt udziału dla pozostałych uczestników to 150 zł.

Serdecznie zapraszamy :)

UWAGA:
Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymacie Państwo potwierdzenie rejestracji na podany przy zapisie adres.
W przypadku gdyby takie potwierdzenie nie nadeszło prosimy o kontakt.

Barbara Wiśniewska - Paź

Prowadząca

Prof. nadzw. dr hab., kierownik Zakładu Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. 20012-2017 Przewodnicząca Wydziałowej Komisji ds. Oceny Jakości Kształcenia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia UWr oraz Konwentu WNS UWr. Współorganizator cyklu warsztatów informacyjno-edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ”BEZPIECZNIE UWr”. Specjalizuje się w zakresie socjologii edukacji, komunikacji społecznej, socjologii bezpieczeństwa oraz socjologii sportu.

Tomasz Tokarz

Koordynator

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator. Koordynator merytoryczny w NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji. Nauczyciel w kilku alternatywnych szkołach. Jego pasją jest pisanie o nowoczesnym obliczu edukacji i rozwoju osobistym.

Łukasz Srokowski

Prowadzący

Socjolog edukacji, trener, konsultant. Twórca NAVIGO i pasjonat rozwoju. Głęboko wierzy w to, że edukacja ma sens i że trzeba ciągle walczyć o to, by była jak najlepsza.

Ewa Radanowicz

Nauczyciel, trener, coach, lider w projektach rozwojowych szkół. Dyrektor Zespołu Szkół – w Radowie Małym, zarządzanym wg autorskiego programu. Przez kilka lat pełniła w województwie zachodniopomorskim rolę eksperta ds. kadry zarządzającej. W 2011 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku. Od dwudziestu trzech lat realizuje liczne przedsięwzięcia dydaktyczno-wychowawcze o innowacyjnym charakterze. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji.

Oliwia Tarasewicz-Gryt

Panelistka

Nauczyciel akademicki, dziennikarka. Doktor nauk humanistycznych. Specjalizuje się w obszarze komunikacji, public relations oraz wystąpień publicznych. Współzałożycielka i wiceprezeska fundacji WrOpenUp, realizującej międzysektorowy projekt edukacyjny, kształcący wrocławskich uczniów i nauczycieli z zakresu kompetencji międzykulturowej.

Maja Lose

Panelistka

Doświadczony manager, przez wiele lat była dyrektorem działu sprzedaży i obsługi klienta. Od 12 lat, jako trener biznesu, doradza managerom oraz prowadzi szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu przywództwa, komunikacji i współpracy. Autorka programu Umiejętności Przyszłości, który pomaga dzieciom rozwijać kompetencje niezbędne w XXI wieku.

Marek Guzowski

Panelista

Psycholog, trener, coach i konsultant biznesowy. Zarządza firmą doradczo-szkoleniową, świadczącą usługi m.in. w zakresie wdrażania kompleksowych rozwiązań e-learningowych, Learning Management Systems oraz szeroko pojętej edukacji cyfrowej. Współtwórca unikatowego na skalę europejską projektu edukacji cyfrowej – inAkadmia.

Łukasz Łuszczak

Panelista

Praktyk biznesu, który rozumie na czym polega skuteczne przywództwo. Posiadane doświadczenia wykorzystuje jako menedżer. Jako dyrektor zarządzający współpracował z największymi sieciami w Polsce w branżach DIY oraz FMCG. Obecnie dyrektor zarządzający w branży motoryzacyjnej oraz właściciel firmy współpracującej z rynkiem chińskim.

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb