24.10.2017

Konferencja: POZNAŃ

Godziny: Przebieg konferencji:
10:00-10:15 Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości
10:15-10:45 Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”
10:45-12:00 Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych"
12:00-12:15 Prezentacja Laboratorium Wyobraźni
12:15-13:15 Warsztat "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu"
13:15-13:45 Lunch
13:45-15:15 “Mój Jasiu taki nie jest” - jak rozmawiać z rodzicami, którzy nie chcą przyjąć informacji zwrotnej
13:45-15:15 “Oni nie chcą się uczyć” - jakimi metodami sprawić, żeby uczniowie byli bardziej zaangażowani w trakcie lekcji.
15:15-15:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.
15:30-16:30 Zwiedzanie Laboratorium Wyobraźni

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą zapraszamy Państwa na naszą konferencję - praktyczną, konkretną i zorientowaną na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziemy zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

---
KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI: 100 zł

Agnieszka Szymańska-Palaczyk

Koordynatorka

Socjolog, doktorantka w Instytucie Socjologii UAM, dyrektor Szkoły Języków Obcych Lingua Smart. Naukowo zajmuje się sztuką współczesną, a zawodowo rozwojem nowoczesnych metod nauki języków obcych. Pasjonatka edukacji, rozwoju i pracy z ludźmi.

Lingua Smart

Współorganizator

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Partner

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb