Jak wykorzystać cyfrowe narzędzia w pracy z uczniem

Godziny: Przebieg szkolenia:
16.00-16.15 Wprowadzenie do szkolenia, określenie oczekiwań, poznanie się grupy
16.15-16.30 Rola gier w edukacji - dlaczego warto je stosować
16.30-17.00 Jak zrobić sprawdzian, który sam się sprawdzi
17.00-17.30 Jak stosować quizy na i poza lekcją
17.30-18.30 Tworzenie własnych gier i zabaw cyfrowych

Jak wykorzystać cyfrowe narzędzia w pracy z uczniem.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z narzędziami cyfrowymi, umożliwiającymi usprawnienia pracy z uczniami i uatrakcyjnienie lekcji. Będzie miało charakter aktywny, z naciskiem na formę warsztatową – uczestnicy przez cały czas jego trwania będą ćwiczyli konkretne umiejętności. Nauczą się tworzyć materiały, które będą mogli stosować na swoich przedmiotach. Zdobyte informacje i umiejętności pozwolą twórczo wykorzystać dostępny w szkole sprzęt do realizacji zadań stawianych przed nauczycielem.


Podczas szkolenia podejmiemy następujące tematy:
- Jak tworzyć gry dla uczniów
- Jak zrobić sprawdzian, który sam się sprawdzi
- Jak stosować quizy na i poza lekcją
- Jak wykorzystać kody qr w edukacji

Uczestników prosimy o wzięcie na szkolenie własnych komputerów, smartfonów lub tabletów. Na miejscu szkolenia będzie dostępna sieć wi-fi.


---
KOSZT UDZIAŁU W SZKOLENIU: 80 zł

MIEJSCE SZKOLENIA
NAVIGO - Centrum Innowacyjnej Edukacji,
ul. Sudecka 98

dr Tomasz Tokarz

Nauczyciel, wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator, działacz edukacyjny. Kierownik licznych projektów badawczych. Autor bloga: Innowacyjna edukacja. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty w wielu placówkach edukacyjnych.

Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz upowszechnienia nowej kultury edukacyjnej, opartej na uznaniu podmiotowości dziecka. Odwołuje się przede wszystkim do koncepcji pedagogiki humanistycznej Carla Rogersa i Thomasa Gordona oraz nowatorskich teorii zarządzania, osadzonych na ideach automotywacji. Wierzy, że podstawą dobrej edukacji są relacje między nauczycielem a uczniem oparte na wzajemnej akceptacji i szacunku, na empatii, otwartości i autentyczności.

Newsletter NAVIGO

Dołącz do naszego newslettera, bądź zawsze na bieżąco oraz odbieraj materiały dotyczące innowacyjnych metod pracy z uczniami.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera :)

Przewiń w dół
fb